Шановні суб’єкти господарювання Новоселицької МТГ!

Дата: 13.09.2023 15:56
Кількість переглядів: 196

Фото без описуНовоселицька міська рада інформує, що в умовах воєнного стану актуальною темою сьогодення залишається легалізація трудових відносин та виплата офіційної заробітної плати. Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136) регулює трудові відносини на період дії воєнного стану для працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» установлено новий розмір мінімальної заробітної плати, а саме:

у місячному розмірі - 6 700 гривень;

у погодинному - 40 гривень 46 копійок.

Згідно трудового законодавства :

Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може встановлюватися оплата за виконану працівником місячну норму робіт (Кодекс законів про працю України, Закон України "Про оплату праці").

Відповідно до пп. 4 п. 2 ст. 41 Бюджетного кодексу до вступу в силу Закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період мінімальна заробітна плата застосовується в розмірах і на умовах, що діяли в грудні попереднього бюджетного періоду.

З 1 січня 2023 року мінімальна зарплата становить – 6700 грн.

Роботодавець зобов’язаний пам’ятати: згідно із Законом України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, котрий виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати та вирішення питання щодо можливості збільшення розміру виплати заробітної плати працівників на рівні середньої заробітної плати по області, відповідно до здійсненої економічної діяльності.

Новоселицька міська рада наголошує: за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця накладається штрафна санкція у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (67000 грн.). Легалізація заробітної плати та трудових відносин – це збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів та цільових фондів, що необхідно для підтримки нашої країни в такий важкий час.

 

Октавіан ІОНІЦОЙ, провідний спеціаліст

відділу соціального захисту населення

Новоселицької міської ради – інспектор праці,


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь