Подати петицію

Фото без опису

Положення

про порядок розгляду електронних петицій

Новоселицькою міською радою

 

  Особливою формою колективного звернення громадян до Новоселицької міської ради Чернівецької області є електронна петиція, яка подається та розглядається  в порядку, визначеному статтею 231 Закону України «Про звернення громадян» з урахуванням особливостей, визначених цим Положенням.

Предметом електронної петиції можуть бути будь-які питання, віднесені до компетенції відповідного органу чи посадової особи місцевого самоврядування.

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На офіційному сайті Новоселицької міської ради – gromada.org.ua/gromada/nvs або веб-сайті громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та заклики, що містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг.

Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

Для створення електронної петиції її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному сайті Новоселицької міської ради - gromada.org.ua/gromada/nvs або веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, та розміщує текст електронної петиції.

Електронна петиція оприлюднюється протягом двох робочих  днів з дня надсилання її автором (ініціатором).

У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.

   Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному сайті Новоселицької міської ради - gromada.org.ua/gromada/nvs або на веб-сайті громадського об’єднання є датою початку збору підписів на її підтримку.

Новоселицька міська рада або  громадське об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції під час збору підписів на підтримку електронної петиції забезпечують:

безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;

недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;

фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

         Збір підписів здійснюється на сайті Новоселицької міської ради - gromada.org.ua/gromada/nvs або на веб-сайті громадського об’єднання, що здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

          Для підтримки петиції учасник проходить електронну реєстрацію, зазначивши своє прізвище, ім’я, по батькові, електронну адресу.

          Підписи, надіслані від однієї і тієї ж особи, з однієї і тієї електронної адреси, визнаються відповідальною особою недійсними та не враховуються при підрахунку підписів, про що відповідальна особа повідомляє такого учасника на його електронну адресу.

          Електронна петиція, адресована Новоселицькій міській раді, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 100 голосів громадян протягом двох місяців з дня оприлюднення петиції на офіційному сайті Новоселицької міської ради  – gromada.org.ua/gromada/nvs або веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об’єднанням Новоселицькій міській раді із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та адресу електронної пошти громадського об’єднання.

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному сайті Новоселицької міської ради - gromada.org.ua/gromada/nvs не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.

Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, реєструється та розглядається в порядку, передбаченому для розгляду звернень громадян.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Якщо електронна петиція подана для розгляду на засіданні міської ради, виконавчого комітету міської ради або містить клопотання щодо її розгляду на громадських слуханнях, строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення таких засідань, слухань відповідно до вимог законодавства. У цьому випадку інформація про дату розгляду електронної петиції надсилається її ініціатору на електронну адресу, вказану під час реєстрації, та публікується на офіційному сайті Новоселицької міської ради в мережі Інтернет.

Електронна петиція після її реєстрації розглядається органом або посадовою особою, яким вона подана. На розгляд запрошується автор  (ініціатор), якому надається право представляти свою електронну петицію.

          Якщо електронна петиція, подана на розгляд міській раді або виконавчому комітету міської ради, секретар міської ради спільно з профільними постійними комісіями, або керуючий справами виконавчого комітету міської ради спільно з відповідальними працівниками апарату міськвиконкому готують проекти рішень міської ради чи виконавчого комітету міської ради, що можуть бути прийняті за результатами розгляду електронної петиції з метою вирішення питань, порушених у петиції, чи врахування поданих у ній пропозицій.

          Міська рада організовує і проводить громадські слухання або консультації з громадськістю щодо електронної петиції, якщо таке клопотання міститься у відповідній електронній петиції, в порядку, визначеному чинним законодавством.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на  офіційному сайті Новоселицької міської ради - gromada.org.ua/gromada/nvs, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції.

Посадові та службові особи органу місцевого самоврядування несуть відповідальність за невиконання цього Положення згідно з законодавством України.

У разі незгоди з рішенням органу місцевого самоврядування щодо розгляду петиції ініціатор має право оскаржити його в порядку, передбаченому законодавством України.

Секретар міської ради                                                                                                                  Ірина МИРОНЕНКО

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь