Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє

Дата: 25.03.2024 14:29
Кількість переглядів: 69

 

До місцевих бюджетів Буковини надійшло понад 8 млн грн акцизного податку

За підсумками січня - лютого 2024 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 8020,4 тис грн акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.  

У податковому відомстві області нагадують, що роздрібна торгівля, алкогольними напоями (крім столових вин) та тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.  

Такі суб’єкти господарювання мають перебувати на обліку та подавати декларацію до контролюючих органів за місцезнаходженням пунктів продажу товарів, а також сплачувати податок за місцем здійснення реалізації таких товарів на бюджетний рахунок територіальної громади, відкритий в Державній казначейській службі України для сплати акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.  

У разі, якщо суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу, які розташовані на території підпорядкованій одному органу  місцевого самоврядування, один Код території, складає та подає Декларацію та заповнює один додаток 6 до декларації відповідно до цього Коду території. 

В умовах воєнного стану забезпечується контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок. Насамперед, перевірки закладів торгівлі та громадського харчування проводяться за скаргами громадян, у яких повідомляється про відмову суб’єкта господарювання у можливості проведення розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою, незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції.  

 

Платники податків можуть авторизуватися та підписати електронні документи за допомогою Дія.Підпис в Електронному кабінеті

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, доступ до приватної частини «Електронного кабінету» https://cabinet.tax.gov.ua/, яка є індивідуальною персоніфікованою вебсторінкою користувача, надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису. 

Для здійснення входу до приватної частини Електронного кабінету за допомогою Дія.Підпис необхідно: 

у вікні «Вхід до особистого кабінету» обрати вкладку «Дія.Підпис»;  

натиснути «Отримати код» та відсканувати згенерований QR-код; 

у мобільному додатку «Дія» здійснити підтвердження особи та підписати «Запит на підпис документа через Дія.Підпис». 

Також, здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету за допомогою Дія.Підпис можна скориставшись вкладкою «Хмарне сховище» у вікні «Вхід до особистого кабінету». З випадаючого списку в полі «Провайдер» обрати «Дія.Підпис», натиснути «Отримати посилання» та відсканувати згенерований QR-код. Після чого, у мобільному додатку «Дія» здійснити підтвердження особи та підписати «Запит на підпис документа через Дія.Підпис». 

Для підписання електронного документа за допомогою Дія.Підпис необхідно: 

обрати збережений електронний документ та натиснути «Підписати»; 

у вікні «Підпис документа» обрати вкладку «Хмарне сховище»; 

з випадаючого списку в полі «Провайдер» обрати «Дія.Підпис»; 

натиснути «Отримати посилання» та відсканувати згенерований QR-код; 

у мобільному додатку «Дія» здійснити підтвердження особи та підписати «Запит на підпис документа через Дія.Підпис». 

 

Щодо застосування РРО або ПРРО платником єдиного податку 3 групи

Чи потрібен РРО ФОП - платнику єдиного податку 3 групи, який надає послуги юридичним особам та населенню та приймає платежі на свій розрахунковий рахунок?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. 

Таким чином, реєстратор розрахункових операцій або програмний РРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО або ПРРО є обов’язковим. 


 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь